Coureurs F1 2018

Op deze webpagina vindt u alles over de Formule 1 coureurs van het seisoen 2018. Alles wat u weten wilt over een top coureur zoals welk team waar die voor rijd en bijvoorbeeld wat voor soort auto, stand kampioenschap, leeftijd, prestaties, woonplaats e.t.c.

Lewis Hamilton (Lewis Carl Davidson Hamilton) 

Verenigd Koninkrijk

7 Januari 1985 (Stevenage (Hertfordshire) 

Mercedes AMG Petronas Motorsport 

Viervoudig wereldkampioen (2008, 2014, 2015, 2017) 

 20072008200920102011201220132014201520162017Totaal
Aantal races1718171919201919192120208
Aantal zeges4523341111010962
Aantal polepositions6741175711121172
Aantal snelste ronden2105311783738
Aantal podiumplaatsen12105967516171713117
Aantal WK punten10998492402271901893843813803632610
Eindstand WK21545441121

Valtteri Bottas

Finland 

28 Augustus 1989  (Nastola)

Mercedes AMG Petronas Motorsport

Laatste overwinning 2017 Abu Dhabi

 20072008200920102011201220132014201520162017Totaal
Aantal races000000191919212098
Aantal zeges000000000033
Aantal polepositions000000000044
Aantal snelste ronden000000010023
Aantal podiumplaatsen00000006211322
Aantal WK punten000000418613685305716
Eindstand WK000000174583

Sebastian Vettel

Duitsland

3 juli 1987 (Heppenheim)

Scuderia Ferrari

Viervoudig wereldkampioen (2010, 2011, 2012, 2013) 

 20072008200920102011201220132014201520162017Totaal
Aantal races818171919201919192120199
Aantal zeges014511513030547
Aantal polepositions014101569010450
Aantal snelste ronden0033367213432
Aantal podiumplaatsen0181017101641371399
Aantal WK punten635842563922813971672782123172425
Eindstand WK148211115342

Kimi Räikkönen (The Iceman)

Finland 

17 Oktober 1979 (Espoo)

Scuderia Ferrari

Wereldkampioen (2007) 

 200120022003200420052006200720082009201220132014201520162017Totaal
Aantal races171716181918171817201719192120273
Aantal zeges00117062111000020
Aantal polepositions00215332000000117
Aantal snelste ronden0132103610022121245
Aantal podiumplaatsen04104126129578034791
Aantal WK punten9249145112651107548207183551501862051565
Eindstand WK10627251363512464

Max Verstappenmax_verstappen 2018

Nederland Flag_of_the_Netherlands.svg

30 September 1997 (Hasselt)

Aston Martin Red Bull Racing Aston Martin Red Bull Racing

Overwinningen 3 – Podia 11

 201520162017Totaal
Aantal races19212060
Aantal zeges0123
Aantal polepositions0000
Aantal snelste ronden0112
Aantal podiumplaatsen07411
Aantal WK punten49204168421
Eindstand WK1256
 

Daniel Ricciardodaniel_ricciardo 2018

Australië Flag_of_Australia.svg

1 Juli 1989 (Perth)

Aston Martin Red Bull Racing Aston Martin Red Bull Racing

Overwinningen 5 – Podia 27

 2011201220132014201520162017Totaal
Aantal races11201919192120129
Aantal zeges00030115
Aantal polepositions00000101
Aantal snelste ronden00013419
Aantal podiumplaatsen000828927
Aantal WK punten0102023892256200816
Eindstand WK2718143835

Fernando Alonso Díazfernando_alonso 2018

SpanjeFlag_of_Spain.svg

29 Juli 1981 (Oviedo)

McLaren F1 Team

Tweevoudig wereldkampioen (2005, 2006)

 2001200320042005200620072008200920102011201220132014201520162017Totaal
Aantal races17161819181718171919201919182019293
Aantal zeges010774205132000032
Aantal polepositions021662012020000022
Aantal snelste ronden010253025102001123
Aantal podiumplaatsen044141412311010138200097
Aantal WK punten0555913313410961262522572782421611154171849
Eindstand WK23641135924226171015

Stoffel Vandoornestoffel_vandoorne_2018

België

26 maart 1992 (Kortrijk)

McLaren F1 Team

Aantal races 21

 20162017Totaal
Aantal races12021
Aantal zeges000
Aantal polepositions000
Aantal snelste ronden000
Aantal podiumplaatsen000
Aantal WK punten11314
Eindstand WK2016

Sergio “Checo” Pérez Mendozasergio_perez 2018

Vlag van MexicoMexico

26 januari 1990 (Guadalajara, Jalisco)

Force India-Mercedesforce india

Aantal races 137 – podia 7

 2011201220132014201520162017Totaal
Aantal races19201919192120137
Aantal zeges00000000
Aantal polepositions00000000
Aantal snelste ronden01110014
Aantal podiumplaatsen03011207
Aantal WK punten1466495978101100467
Eindstand WK16101110977

Esteban Oconesteban_ocon 2018

Vlag van FrankrijkFrankrijk

17 september 1996 (Évreux)

Force India-Mercedesforce india

Aantal races 29

 20162017Totaal
Aantal races92029
Aantal zeges000
Aantal polepositions000
Aantal snelste ronden000
Aantal podiumplaatsen000
Aantal WK punten08787
Eindstand WK238

Pierre Gaslypierre_gasly 2018

FrankrijkVlag van Frankrijk

7 februari 1996 (Rouen)

Toro Rosso-Hondapierre_gasly 2018

Aantal races 5

 2017Totaal
Aantal races55
Aantal zeges00
Aantal polepositions00
Aantal snelste ronden00
Aantal podiumplaatsen00
Aantal WK punten00
Eindstand WK21

Brendon Hartleybrendon_hartley 2018

Nieuw-Zeeland

10 november 1989 (Palmerston North)

Toro Rosso-Hondapierre_gasly 2018

Aantal races 4

 2017Totaal
Aantal racesoo
Aantal zeges00
Aantal polepositions00
Aantal snelste ronden00
Aantal podiumplaatsen00
Aantal WK punten00
Eindstand WK23

Lance Stroll

Canada

29 oktober 1998 (Montreal)

lance_strol 2018

Williams-Mercedes

Aantal races 20 – podia 1

 2017Totaal
Aantal races2020
Aantal zeges00
Aantal polepositions00
Aantal snelste ronden00
Aantal podiumplaatsen11
Aantal WK punten4040
Eindstand WK12

Sergej Olegovitsj Sirotkinsergey_sirotkin 2018

Rusland

27 augustus 1995 (Moskou)

lance_strol 2018

Williams-Mercedes

Aantal races 57

 201420162017Totaal
Aantal races19202059
Aantal zeges0000
Aantal polepositions0000
Aantal snelste ronden0000
Aantal podiumplaatsen0000
Aantal WK punten0000
Eindstand WK000

Romain Grosjeanromain_grosjean 2018

FrankrijkVlag van Frankrijk

17 april 1986 (Genève)

Haas-Ferrari

Aantal races 124 – podia 10

 2009201220132014201520162017Totaal
Aantal races7191919192120124
Aantal zeges00000000
Aantal polepositions00000000
Aantal snelste ronden01000001
Aantal podiumplaatsen036010010
Aantal WK punten0961328512928344
Eindstand WK238714111313

Kevin Magnussenkevin_magnussen 2018

Denemarken

5 oktober 1992 (Roskilde)

Haas-Ferrari

Aantal races 61 – podia 1

 2014201520162017Totaal
Aantal races191212061
Aantal zeges00000
Aantal polepositions00000
Aantal snelste ronden00000
Aantal podiumplaatsen10001
Aantal WK punten55071981
Eindstand WK11-1614

Carlos Sainz jr.carlos_sainz_jr

SpanjeFlag_of_Spain.svg

1 September 1994 (Madrid)

Renault Sport Formula One Team

Aantal races 60

 201520162017Totaal
Aantal races19212060
Aantal zeges0000
Aantal polepositions0000
Aantal snelste ronden0000
Aantal podiumplaatsen0000
Aantal WK punten184654118
Eindstand WK15129

Nico Hülkenbergnico_hulkenberg_2016_malaysia

Duitsland

19 augustus 1987 (Emmerik)

Renault Sport Formula One Team

Aantal races 137

 2010201220132014201520162017Totaal
Aantal races19201919192120137
Aantal zeges00000000
Aantal polepositions10000001
Aantal snelste ronden01000102
Aantal podiumplaatsen00000000
Aantal WK punten22635196587243405
Eindstand WK141110910910

Marcus Ericsson

Zweden

2 september 1990 (Kumla, Örebro län)

Alfa Romeo Sauber F1 Team

Aantal races 76

 2014201520162017Totaal
Aantal races1619212076
Aantal zeges00000
Aantal polepositions00000
Aantal snelste ronden00000
Aantal podiumplaatsen00000
Aantal WK punten09009
Eindstand WK19182220

Charles Leclerc

Monaco

16 Oktober 1997 (Monte Carlo)

Alfa Romeo Sauber F1 Team

Actief jaar 2018

 20162017Totaal
Aantal races212076
Aantal zeges000
Aantal polepositions000
Aantal snelste ronden000
Aantal podiumplaatsen000
Aantal WK punten000
Eindstand WK--